ICDL IT-biztonság |
Nyilvántartásba vételi száma: E-000541/2014/D005
1.A továbbképzés célja Napról napra egyre több felhasználó kommunikál, cserél információt, vásárol termékeket és szolgáltatásokat az interneten keresztül. Ezzel párhuzamosan egyre inkább terjed a a számítógépes bűnözés is, amelynek módszerei (például az adathalászat, spamek és az adatbiztonság megsértése) egyre kifinomultabbá válnak - csakúgy, mint az új technológiák, amelyek megkönnyíthetik a számítógépes bűnelkövetők számára a felhasználók jóhiszeműségével való visszaélést. A képzési program célja, hogy növelje a számítógép-használók tudatosságát és képessé tegye őket arra, hogy átlássák a kockázatokat és védekezni tudjanak a világháló használatával együtt járó veszélyek ellen. Képesek legyenek személyes adataik biztonságos kezelésére, hogy azokkal illetéktelenek ne tudjanak visszaélni. A képzési program fókuszában inkább a tudás, a figyelemfelkeltés és a felhasználói magatartás, mint a specifikus alkalmazások és szoftverek használata állnak. A képzési programnak különös aktualitást ad a 2013. április 25-én napvilágot látott 2013. évi L. törvény is az állami és önkormányzati szervek elektronikus információbiztonságáról. A törvény kimondja: Társadalmi elvárás az állam és polgárai számára elengedhetetlen elektronikus információs rendszerekben kezelt adatok és információk bizalmasságának, sértetlenségének és rendelkezésre állásának, valamint ezek rendszerelemei sértetlenségének és rendelkezésre állásának zárt, teljes körű, folytonos és a kockázatokkal arányos védelmének biztosítása, ezáltal a kibertér védelme.” Az ICDL IT-biztonság képzési program a törvényben megfogalmazott alapelvek mentén olyan ismeretekről nyújt nemzetközileg is elismert tanúsítványt, amelyek egyrészt jó alapot nyújtanak a törvényben meghatározott célcsoportok felkészítéséhez; másrészt a hétköznapi ember számára lehetővé teszik a biztonságos számítógép- és internethasználatot.
2. A program során megszerezhető kompetenciák
3. A továbbképzés célcsoportja A képzés célcsoportjának tekinthetők mindazok – nemre, korra és iskolai végzettségre való tekintet nélkül - akik már rendelkeznek a digitális írástudás alap kompetenciájával, azaz - otthoni vagy - munkahelyi számítógép-felhasználók (nem informatikusok), - valamint a 2013. évi L. törvény által meghatározott célcsoportok, azaz : a) a központi államigazgatási szervek, a Kormány és a kormánybizottságok kivételével, b) a Köztársasági Elnöki Hivatal, c) az Országgyűlés Hivatala, d) az Alkotmánybíróság Hivatala, e) az Országos Bírósági Hivatal és a bíróságok, f ) az ügyészségek, g) az Alapvető Jogok Biztosának Hivatala, h) az Állami Számvevőszék, i) a Magyar Nemzeti Bank, j) a fővárosi és megyei kormányhivatalok, k) a helyi és a nemzetiségi önkormányzatok képviselő-testületének hivatalaira, a hatósági igazgatási társulások, l) a Magyar Honvédség.
4. A továbbképzés óraszáma 24 óra
5. A tanfolyam helyszíne: A résztvevők többségének a lehető legkevesebb utazást jelentő helyszín a csoporttal való előzetes egyeztetés alapján. A minimum létszám 22 fő.
6. A tanfolyam időpontja: Igény szerint a csoporttal előzetesen egyeztetett időpontban.
7. A tanfolyam trénerei: Felsőfokú végzettséggel és a képzési programban előírt szakmai tapasztalatokkal rendelkező szakember/szakemberek.
8. A tanfolyamot elvégzők tanúsítványt kapnak. A tanúsítvány kiadásának feltétele A képzési program tanóráin való min. 80 %-os arányú részvétel és írásbeli teszt (tanúsítványhoz) A képzési program tanóráin való min. 80 %-os arányú részvétel és ICDL modulvizsga (az ICDL moduligazoláshoz) |
ET-2021-02-046 - Kisfaludy-program
Mikepércsi Lovaspark lovas turisztikai szolgáltatásának fejlesztése
Szociális humán erőforrás fejlesztése
Hallgatói segédanyagok a képzéshez
Pályakezdő foglalkoztatása a Suliszerviz-nél
Napelemes rendszer telepítése a Mikepércsi Lovaspark főépületére
Digitális szakadék csökkentése
GOP-2.1.1-12/B-2013-0441
Komplex vállalati technológia-fejlesztés mikro-,kis- és középvállalkozások számára
GOP-3.5.1-12/B-2012-0010
Női munkavállaló távmunkában történő alkalmazása a Suliszerviz Kft.-nél
TÁMOP-2.1.3.A-11/1-2011-0017
Munkavállalók képzése a Suliszerviz Kft.-nél
GOP-2.1.1-10/A-2010-1240
Technológiai fejlesztés és korszerűsítés a Suliszerviz Kft.-nél
GOP-2.2.1-11-2011-0013
Szolgáltatási webáruház és kapcsolódó modulok bevezetése a Suliszerviz Kft.-nél
konferencia.suliszerviz.com
A regisztrációs felület 2024. július 29-től elérhető.
Nemzeti tehetségpont partner