ICDL Select (Select START) - informatikai írástudás |
Nyilvántartásba vételi száma: E-000541/2014/D006
1.A továbbképzés célja A program alapvető célja: a digitális írástudás elsajátítása. Ennek során elérendő cél, hogy a képzésben részt vevők megfeleljenek az információs társadalom elvárásainak, készség szinten tudják használni a számítógépet, hozzájuthassanak a világhálón található ismeretekhez, továbbá hogy tudásukról a képzés végén nemzetközileg egységes bizonyítványt kapjanak.
2. A program során megszerezhető kompetenciák
3. A továbbképzés célcsoportja Az informatikai írástudás társadalmasítása érdekében az ECDL képzés célcsoportjának tekinthetők mindazok – nemre, korra és iskolai végzettségre való tekintet nélkül – akik még nem rendelkeznek a számítógép készségszintű használatához szükséges felhasználói ismeretekkel. A jelenleg folyó ECDL képzések államilag támogatott csoportjai: Középiskolás diákok - A 11/2006 (III. 27.) OM rendelet alapján az Oktatási Minisztérium a középiskolás végzős diákok számára visszatéríti az ECDL bizonyítvány díját. - A kétszintű érettségi vizsga tematikája, és feladatai az ECDL követelmények figyelembe vételével készülnek - Az érettségi vizsgán jeles érdemjegyet szerzett tanulók vizsgamentességgel ECDL bizonyítványt kiváltására jogosultak Köztisztviselők - A köztisztviselők továbbképzéséről szóló 1035/1999. (IV. 21.) és a 1020/2003. határozat rendelkezik a köztisztviselők ECDL képzésben való részvételéről. Az ECDL 1999 óta a Magyar Közigazgatási Intézet által akkreditált program. Pedagógusok - Az ECDL 2000-óta a nemzeti pedagógus-továbbképzési program akkreditált, és képzési jegyzékben nyilvántartott képzés. Közakalmazott kulturális szakemberek - A Nemzeti Kulturáis Örökség Minisztériuma az ECDL képzést 2000-ben akkreditálta a kulturális szakemberek továbbképzési programjának keretén belül választható képzéssé. Továbbá a moduláris rendszerű OKJ-s szakképesítések szakmai és vizsgakövetelményei figyelembe veszik, illetve beszámíthatóvá teszik az ECDL moduljait. Az OKJ és az ECDL összehangolásában az NFI együttműködik az NJSZT -vel.
4. A továbbképzés óraszáma 160 óra
5. A tanfolyam helyszíne: A résztvevők többségének a lehető legkevesebb utazást jelentő helyszín a csoporttal való előzetes egyeztetés alapján. A minimum létszám 22 fő.
6. A tanfolyam időpontja: Igény szerint a csoporttal előzetesen egyeztetett időpontban.
7. A tanfolyam trénerei: Felsőfokú végzettséggel és a képzési programban előírt szakmai tapasztalatokkal rendelkező szakember/szakemberek.
8. A tanfolyamot elvégzők tanúsítványt kapnak. A tanúsítvány kiadásának feltétele A modulvizsgák sikeres teljesítése, és az ECDL szabályzat szerinti megfelelő dokumentálása. Az ECDL bizonyítvány kiállítására Magyarországon csak és kizárólag az NJSZT ECDL Irodája jogosult.
|
XXVI. Országos Közoktatási és Szakképzési Szakértői Konferencia |
2024. november 5–7., Eger |
Bővebben... |
ET-2021-02-046 - Kisfaludy-program
Mikepércsi Lovaspark lovas turisztikai szolgáltatásának fejlesztése
Szociális humán erőforrás fejlesztése
Hallgatói segédanyagok a képzéshez
Pályakezdő foglalkoztatása a Suliszerviz-nél
Napelemes rendszer telepítése a Mikepércsi Lovaspark főépületére
Digitális szakadék csökkentése
GOP-2.1.1-12/B-2013-0441
Komplex vállalati technológia-fejlesztés mikro-,kis- és középvállalkozások számára
GOP-3.5.1-12/B-2012-0010
Női munkavállaló távmunkában történő alkalmazása a Suliszerviz Kft.-nél
TÁMOP-2.1.3.A-11/1-2011-0017
Munkavállalók képzése a Suliszerviz Kft.-nél
GOP-2.1.1-10/A-2010-1240
Technológiai fejlesztés és korszerűsítés a Suliszerviz Kft.-nél
GOP-2.2.1-11-2011-0013
Szolgáltatási webáruház és kapcsolódó modulok bevezetése a Suliszerviz Kft.-nél
konferencia.suliszerviz.com
A regisztrációt 2024. október 23-án lezártuk.
Nemzeti tehetségpont partner