Szervező neve: SULISZERVIZ Oktatási és Szakértői Iroda Kft.
Felnőttképzési nyilvántartási szám: 09-0169-04 Alapítási engedély szám: 23/303/2015 Alapító neve: Türr István Képző és Kutató Intézet
Az alapítási engedély érvényességének dátuma: 2020. 09. 22.
Foglalkozási órák száma: 30 A továbbképzés szervezésének formája: tanfolyami
A továbbképzés célja: A továbbképzés célja a résztvevők felkészítése a tanodákban folyó szakmai tevékenységek, fejlesztések, a szakmai programok és szolgáltatások végzésére, koordinálására. További cél a résztvevők azon kompetenciáinak fejlesztése, melyek hozzásegítik őket ahhoz, hogy a tanodákban a szakmai vezető munkájukat kellő szakmai ismerettel tudják végezni.
A program tartalmának rövid ismertetése: A képzés célja a tanodák szolgáltatási színvonalának növelése. A képzés a tanodák szakmai vezetését végző személyek megfelelő felkészültségének elősegítésére hivatott. Mindez magában foglalja a módszertanilag átfogóbb és innovatív elemeket is biztosító ismeretanyag átadását, tanodai tapasztalat megosztását, gyakorlatorientált megoldáscsomagok bemutatását is valamint a Tanodasztenderdben megfogalmazott mérföldkövek egységes értelmezését is. A továbbképzés a következő tematikai egységeket tartalmazza: 1.) A továbbképzés elindítása: nagycsoportos és páros gyakorlatok biztosítják a ráhangolódást, az aktivitást, együttműködést. 2.) Tanoda megvalósítás keretei: frontális előadás keretében általános tájékoztatás a legnagyobb forrást biztosító pályázati rendszerről és kapcsolódó eljárásrendi, egyéb aktuális információkról. 3.) Tanodák közvetlen és közvetett környezete: rövid előadások, werkfilmek kíséretében kis és nagycsoportos megbeszélések és disputák váltják egymást. 4.) Együttműködések: társadalmi beágyazottságot, szervezetközi működést elősegítendő kiscsoportos megbeszélések, kooperációs feladatok, valamint saját tapasztalatok összegyűjtése strukturálása és megosztása. 5.) Egyéni fejlesztés támogatása: tudatos életpálya építés, mérés-értékelés, innovatív pedagógiai módszerek, szövegértés és további kulcskompetenciák fejlesztése gyakorlat és megoldásorientált tapasztalatcserék, megbeszélések, vitaindító módszertani filmek kiscsoportos, nagycsoportos, páros és önálló feldolgozás formájában. 6.) Megvalósítás támogatás: Tanodamegvalósítási koncepció, környezeti és infrastrukturális feltételek, lehetséges tanodamegvalósítói szerepek és feladatkörök ismertetése kiscsoportos, nagycsoportos és saját tapasztalatgyűjtésre alapozott módszertannal. 7.) Csoportvezetés módszertan: csoporttípusok, csoportalakítás, csoportdinamika, önismeret és csoportszerepek feldolgozása egyéni és páros munkában, csoportvezetési gyakorlatok instrukciós lapok alapján. 8.) Visszajelzések, lezárás: reflexiók nagycsoportban. Az ellenőrzés írásbeli vizsgával történik: Írásbeli vizsga: A képzés anyagából összeállított záróteszt a kitöltése a képzés után, a helyszínen. Tartalma: a Tanodasztenderd értelmezése, gyakorlati megjelenési módjai, formái, eszközei, minőségi mutatók és dokumentumok, ellenőrzési szempontrendszer. A teszt értékelés szempontjai: legalább 75 % -os teljesítés – a megfelelt minősítéshez A tanúsítvány kiadásának feltételei: A képzési idő minimum 90 %-án való részvétel (27 óra); Az elsajátított ismeretekről záróteszt kitöltése, legalább 75%-os eredmény elérése.
Az előírt tartalmi követelmények: Ismerjék a projektműködést, a szakmai vezetői feladatokat, valamint a pályázati rendszert - különös tekintettel a Tanodasztenderd eddigi alapvetéseire, a tanodaműködés minőségi és projekt mutatóira, a tanodákat támogató rendszerekre. Ismerjék a tanoda közvetlen és közvetett környezetét, kapcsolódó együttműködési formákat és legyen képes azok széleskörű kialakítására, fejlesztésére. Rendelkezzenek megfelelő módszertani ismeretekkel a tanodások egyéni fejlesztésének támogatásához – beleértve a mérés-értékeléshez, pályaválasztáshoz kapcsolódó tevékenységeket is. Ismerjék a tanodák által bevált jó gyakorlatokat, legyen képes azok disszeminálására. Ismerjék az alapvető csoportdinamikai folyamatokat, tegyen szert csoportvezetési, moderációs ismeretekre.
Az ismeretek számonkérésének módja: Írásbeli vizsga: A képzés anyagából összeállított záróteszt a kitöltése a képzés után, a helyszínen. Tartalma: a Tanodasztenderd értelmezése, gyakorlati megjelenési módjai, formái, eszközei, minőségi mutatók és dokumentumok, ellenőrzési szempontrendszer. A teszt értékelés szempontjai: legalább 75 % -os teljesítés – a megfelelt minősítéshez
A jelentkezés feltételei: – iskolai végzettség: egyetem és/vagy főiskola; Nem jellemző; Pedagógus. – megelőző szakmai gyakorlat: Legalább három éves tapasztalat köznevelés, felsőoktatás vagy felnőttképzés területén a hátrányos helyzetűek hátránykompenzálása vagy integrálása, vagy esély-előmozdítása terén, kiemelten a 6-18 éves korosztályra vonatkozóan; vagy két év tanodamegvalósítási tapasztalat (pedagógus, mentor, menedzsment). – egyéb, éspedig:
Javasolt munkakörök: Tanító, Tanár, Gyógypedagógus, Pszichológus, Szociálpedagógus, Tanodaoktató, tanodai mentor, pedagógia szakos bölcsész, szociológus, közösségszervező
Javasolt megbízások, funkciók (tevékenységek): Tanoda projektmenedzser, tanoda szakmai vezető, tanodavezető, tanodai mentor
A szakvizsgába történő beszámítás lehetősége: Nincs.
A továbbképzés kötődik-e meghatározott kerettantervhez vagy helyi tantervhez? nem jellemző
A továbbképzés ismeretanyaga kötődik-e valamely valláshoz, világnézethez? nem jellemző
A továbbképzés időbeni megszervezése, és a jelentkezés módja: Igény szerint a csoporttal egyeztetett időpontban. Általában pihenő és munkaszüneti napokon.
Részvételi díj összege: – Minimum: 30000 Ft – Maximum: 50000 Ft Részvételi díjon felüli egyéb költségek: Esetleges szállás- és étkezési költségek.
|