Hogyan jobban? Tanulási technikák és módszerek megújítása a pedagógiai gyakorlatban |
Alapítási engedély száma: OKM-4/71/2009 FAT program akkreditációs lajstromszám: PLP-984 Hogyan jobban? Tanulási technikák és módszerek megújítása a pedagógiai gyakorlatban
1. A továbbképzés célja:
A pedagógusok legyenek képesek gyakorlati munkát végezni a tanulási stílus-, tanulási stratégia-vizsgálat, valamint a hagyományostól eltérő tanulásszervezési módszerek; nevezetesen kooperatív tanulás, projekt-módszer, tantárgytömbösített oktatás, témahét, moduláris oktatás terén. Fejlődjön a továbbképzésen részt vevők szakmai eszköztára, a tanulók önálló ismeretszerző tevékenységének és tanulási motivációjának fejlesztése érdekében.
2. A továbbképzés célcsoportja:
Tanító, Tanár, Gyógypedagógus, Kollégiumi nevelő, Szociálpedagógus, Könyvtáros tanár (tanító). Intézményvezető, Intézményvezető-helyettes, Diákönkormányzatot segítő pedagógus, Munkaközösség vezető, Osztályfőnök
3. A továbbképzés tartalmának rövid ismertetése:
Mind a tanulók, mind a pedagógusok egyetértenek abban, hogy a gyerekeknek igen kivételes esetekben van lehetőségük arra, hogy „megtanuljanak tanulni”, a pedagógusok kezében sokszor nincsenek eszközök az ilyen irányú képzés ellátására. A gyerekek így gyenge hatásfokkal képesek csak tanulni.
Tanulás-módszertani képzés segíthet ezen a gondon – a tanulók elsajátíthatják a különböző tanulási technikákat és felépíthetik a saját tanulási stratégiájukat.
Pedagógus továbbképzésünk ezt a célt szolgálja. A pedagógusok ezért egy gyakorlatközpontú kurzuson vesznek részt, ahol az elmélet csak a gyakorlatban alkalmazandó technikák megértését és alkalmazásuk adekvát mivoltát hivatott szolgálni. A pedagógusok így képesek lesznek tanulóikkal foglalkozni tanulás-módszertani téren, valamint a továbbiakban mindezt az órai munkába is beépíteni.
A továbbképzésen elméleti pszichológiai ismeretekre tesznek szert, a fent említett célból. Elsajátítják a módszert, melynek segítségével helyzetfelmérést készíthetnek a diákok tanulási szokásairól, tanulási motivációikról. Később a konkrét tanulási technikákat sajátítják el. Mindemellett megismerkednek jól használható tanítási-tanulási metódusokkal is; a kooperatív tanulással, projektoktatással, témahéttel, tantárgytömbösített oktatással és a moduláris oktatás lehetőségeivel.
4. A továbbképzés óraszáma: 30 óra
5. A továbbképzés díja: 40.000.- Ft/fő, mely a pedagógus-továbbképzési keretből is finanszírozható.
6. A tanfolyam egyéb költsége: Esetleges szállás- és étkezési költségek
7. A tanfolyam helyszíne: Legalább 12 fő jelentkezése esetén a jelentkezők földrajzi elhelyezkedésétől függően tetszőlegesen választható.
8. A tanfolyam időpontja: A képzést elsősorban hétvégi időpontokban ajánljuk. Eddigi tapasztalataink szerint legalkalmasabb két egymást követő hétvégén (pénteken délután 14 órától 19 óráig, szombaton 8 órától 16 óráig) megtartani, de ettől eltérő időpontokban is szervezhető.
9. A tanfolyam trénerei: Speciális felkészültséggel, több éves gyakorlattal, fejlesztési tapasztalatokkal rendelkező pedagógusok.
10. A tanfolyamot elvégzők tanúsítványt kapnak. A tanúsítvány kiadásának feltétele:
A tanúsítvány kiadásának feltétele az értékelési szempontoknak megfelelő záródolgozat készítése, mely egy adott csoport – osztály – tanult módon zajló vizsgálatából, vagy foglakozás-tervezet elkészítéséből áll, amelyben szerepel valamely megismert tanulásszervezési forma. Valamint szükséges a továbbképzés teljes óraszámának minimum 80%-án való részvétel.
Az ellenőrzés az elkészített záródolgozat értékelésén keresztül történik. A záródolgozat egy adott csoport tanulási stílusra és tanulási stratégiára vonatkozó felméréséből és az eredményeknek megfelelő foglalkozástervezet elkészítéséből vagy egy óravázlat/foglalkozástervezet vagy projekt készítése, amelyben megtalálhatók a megismert „új” módszerek. Az értékelésnél az elméleti megalapozottság mellett a felmérés eredménye és elemzése, ill. az óravázlat/foglalkozástervezet vagy projekt szakmai megfelelőssége, gyakorlati alkalmazhatósága a fő szempont.
11. A tanfolyam alapítási engedélyének száma: OKM-4/71/2009 FAT program akkreditációs lajstromszám: PLP-984
Jelentkezés:
Folyamatos, min. 12 fő részvétele esetén indítjuk a tanfolyamot. Legalább 12 fő együttes jelentkezése esetén igény szerint tetszőleges helyszínen és időpontban is van lehetőség a képzés megszervezésére. |
ET-2021-02-046 - Kisfaludy-program
Mikepércsi Lovaspark lovas turisztikai szolgáltatásának fejlesztése
Szociális humán erőforrás fejlesztése
Hallgatói segédanyagok a képzéshez
Pályakezdő foglalkoztatása a Suliszerviz-nél
Napelemes rendszer telepítése a Mikepércsi Lovaspark főépületére
Digitális szakadék csökkentése
GOP-2.1.1-12/B-2013-0441
Komplex vállalati technológia-fejlesztés mikro-,kis- és középvállalkozások számára
GOP-3.5.1-12/B-2012-0010
Női munkavállaló távmunkában történő alkalmazása a Suliszerviz Kft.-nél
TÁMOP-2.1.3.A-11/1-2011-0017
Munkavállalók képzése a Suliszerviz Kft.-nél
GOP-2.1.1-10/A-2010-1240
Technológiai fejlesztés és korszerűsítés a Suliszerviz Kft.-nél
GOP-2.2.1-11-2011-0013
Szolgáltatási webáruház és kapcsolódó modulok bevezetése a Suliszerviz Kft.-nél
konferencia.suliszerviz.com
A regisztrációs felület 2024. július 29-től elérhető.
Nemzeti tehetségpont partner