A továbbképzés megnevezése: Projektpedagógia
Felhívás
Tájékoztató
Jelentkezési lap
Szervező neve: SULISZERVIZ Oktatási és Szakértői Iroda Kft. Felnőttképzési nyilvántartási szám: B/2020/000916 Alapítási engedély szám: 417/10/2021 Alapító neve: SULISZERVIZ Oktatási és Szakértői Iroda Kft. Az alapítási engedély érvényességének dátuma: 2026. 08. 03.
Foglalkozási órák száma: 30 A továbbképzés szervezésének formája: tanfolyami
A továbbképzés célja: A továbbképzés célja az oktatási-nevelési intézmények pedagógusai részére olyan ismereteket, eszközöket adni, melyekkel hatékonyan tudják saját pedagógiai gyakorlatukban alkalmazni a projektpedagógia módszereit. A résztvevők ismerjék meg a projektmódszer - tanuláselméleti hátterét és fogalmát, - tervezési, szervezési lépéseit, - bevezetésének és alkalmazásának feltételeit, - a gyermekek/tanulók közös és eltérő sajátosságait, - a pedagógus szerepét a projektben.
A program tartalmának rövid ismertetése: A projektpedagógia olyan oktatási/nevelési stratégia, amely kiválóan alkalmas a tanulás tanulására. A projektoktatás olyan célközpontú oktatási stratégia, amely a sajátos célok elérését a valós életet integráló tanulási tartalommal, a komplex szemléletmódot segítő, tevékenység-központú, feladatorientált tanulói tevékenységet biztosító szervezési formákkal, módszerekkel, technikákkal, eszközökkel, az óvodai/iskolai keretet kitágítva természetes tanulási környezetben valósítja meg, és az eredményeként létrejött projekt további célok megvalósítását motiválja. A továbbképzés célja: Az oktatási-nevelési intézmények pedagógusai részére olyan ismereteket, eszközöket adni, melyekkel hatékonyan tudják saját pedagógiai gyakorlatukban alkalmazni a projektpedagógia módszereit. A továbbképzés főbb tematikai egységei: - A pedagógiai projektek fogalmának megismerése, elhelyezése a tanítás-tanulás történetében és folyamatában. - A projekt tervezési, szervezési lépései, - Óvodai/iskolai projekt tervezése készítése, értékelése. - A gyermekek/tanulók közös és eltérő sajátosságai. - A pedagógus szerepe a projektben. - A pedagógiai projekt bevezetésének/alkalmazásának feltételei. A továbbképzésen alkalmazott munkaformák: - tréneri prezentáció az elméleti tananyag megismeréséhez, - 3-5 fős, lehetőleg a hallgatók intézménytípusa szerinti csoportgyakorlatok a projektek tervezésének, szervezésének feldolgozásához. A képzés igény és szükség szerint teljes egészében "online kontaktórás" képzés keretében is megvalósítható. A tanúsítvány kiadásának feltételei: Az összóraszám legalább 90%-án való részvétel, valamint a záró írásbeli feladat határidőre való elkészítése, és a megfelelt minősítés elérése.
Az előírt tartalmi követelmények: A továbbképzésen résztvevők imerjék és tudják alkalmazni azokat az ismereteket és eszközöket, melyekkel hatékonyan tudják saját pedagógiai gyakorlatukban alkalmazni a projektpedagógia módszereit. A résztvevők ismerjék a projekt - tanuláselméleti hátterét és fogalmát, - tervezési, szervezési lépéseit, - bevezetésének és alkalmazásának feltételeit, - a gyermekek/tanulók közös és eltérő sajátosságait, - a pedagógus szerepét a projektben. Legyenek képesek a saját szaktárgyukban, vagy szaktárgytól függetlenül az adott korosztály számára konkrét projekttervet készíteni. Legyenek képesek óvodai/iskolai projektet megszervezni, lebonyolítani és értékelni.
Az ismeretek számonkérésének módja: A záró ellenőrzés módja: - Záró írásbeli feladat készítése, melyet a tanfolyam befejezését követő 5 napon belül kell eljuttatni az oktató számára e-mailben, PDF formátumban. A feladat leírása: - Egy szabadon választott témájú a hallgató intézménytípusának megfelelő (Óvoda, iskola, stb.) projekt tervének és lebonyolítási forgatókönyvének elkészítése. Tartalmi követelmények: - A képzés során tanult projekt tervezési, szervezési lépések megfelelő használata, a projekt alkalmazhatósága. - A projekt biztosítson lehetőséget a kiscsoportos munkavégzésre, ellenőrízhető legyen a csoportok közti munkamegosztás. - Legyen lehetőség a menet közben szükséges korrigálásra a visszacsatolások alapján. Formai követelmények: Terjedelem 4-8 A/4-es oldal 12-es betűmérettel. Az értékelés szempontjai: 1. A tanfolyam során megtanult projekt tervezési, szervezési lépések megfelelő használata, a projekt alkalmazhatósága. 2. A projekt lehetőséget biztosít a kiscsoportos munkavégzésre, ellenőrízhető a csoportok közti munkamegosztás. 3. Lehetőség van a menet közben szükséges korrigálásra a visszacsatolások alapján. Az értékelés módja: - A továbbképzés vezetője a projektre max. 10 pontot adhat a fenti szempontok figyelembe vételével. A szempontok szerinti részpontszámok: 4-3-3 pont Minősítés: - Megfelelt, ha a feladatot a formai követelmények szerint elkészítette, és legalább 6 pontot ért el. - Nem felelt meg, ha nem érte el a megfelelt minősítés feltételeit.
A jelentkezés feltételei: – iskolai végzettség: egyetem és/vagy főiskola; bármely; Pedagógus munkakör betöltésére jogosító szakképzettség. – megelőző szakmai gyakorlat: „Online kontaktórás” képzés esetén informatikai alapismeret – egyéb, éspedig: ---
Javasolt munkakörök: Óvodapedagógus, Tanító, Tanár, Kollégiumi nevelő, Szociálpedagógus, Szakoktató, gyakorlati oktató
Javasolt megbízások, funkciók (tevékenységek): Intézményvezető, Intézményvezető-helyettes, Diákönkormányzatot segítő pedagógus, Munkaközösség vezető, Osztályfőnök, Szabadidő-szervező
A szakvizsgába történő beszámítás lehetősége: nincs
A továbbképzés kötődik-e meghatározott kerettantervhez vagy helyi tantervhez? nem jellemző
A továbbképzés ismeretanyaga kötődik-e valamely valláshoz, világnézethez? nem jellemző
A továbbképzés időbeni megszervezése, és a jelentkezés módja: A megrendelő igénye szerint, általában hétköznapokon. |