Pályázatírás, projektmenedzsment, változásmenedzsment a gyakorlatban |
Alapítási engedély száma: OKM-1/20/2010 FAT program akkreditációs lajstromszám: PLB-0839 Pályázatírás, projektmenedzsment, változásmenedzsment a gyakorlatban
1. A továbbképzés célja:
A továbbképzés célja, hogy a közoktatásban dolgozók munkájukhoz szükséges mértékben betekintést nyerjenek az Európai Unió regionális politikájába.
Ismerjék meg az uniós csatlakozással megnyíló Strukturális Alapok, illetve a Kohéziós Alap forrásainak hozzáférhetőségeit, felhasználási lehetőségeit.
Kapjanak tájékoztatást az Operatív Programokról, szerezzenek ismereteket a pályázati típusokról, a hozzáférhetőségi lehetőségekről, a pályázatírás gyakorlati elemeiről.
Ismerjék meg a pályázati dokumentációk alaptípusait, a pályázatok elkészítésének és beadásának lépéseit, a költségvetés elkészítésének gyakorlatát.
A résztvevők legyenek tájékozottak a változások kezelésének a közoktatásban is használt módszereiről, a projektmenedzsment alapelveiről, tervezési és irányítási technikáiról.
A továbbképzés segítse kialakítani azokat az alapeljárásokat, amelyek alkalmazhatóak a szervezet környezetéhez való egyensúlyának megőrzésében, az adaptivitásuk erősítésében.
A résztvevők jussanak olyan ismeretek, kompetenciák birtokába, melyek segítségével hatékonyan részt tudnak venni intézményük változáskezelési feladatainak megoldásában.
2. A továbbképzés célcsoportja: Pedagógusok és közoktatási intézmények vezetői.
3. A továbbképzés tartalmának rövid ismertetése:
Az Európai Unió regionális politikája egyre jelentősebb mértékben befolyásolja a Magyarországi fejlesztéseket is. Az Új Magyarországi Fejlesztési Tervben megfogalmazott célok eléréséhez, az egymást követő pályázati időszakra vonatkozó uniós támogatások fogadásához felkészült, a pályázati lehetőségeket szakszerűen felhasználni tudó szakemberek, pedagógusok, intézményvezetők kellenek. Erre a feladatra készít fel a képzés, melynek elvégzése után a résztvevők megismerhetik a pályázatok típusait, a pályázati lehetőségek megismerésének és szakszerű elemzésének módszereit. A hallgatók áttekintik a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség által kiírt pályázati típusokat, a pályázat adminisztrációjának tartalmi és formai követelményeit.
Elsajátítják a projektmenedzsment és a változásmenedzsment alapjait, és a gyakorlatok során a hosszú és rövidtávú célkitűzéseknek megfelelő projekteket modelleznek. Ismereteket szereznek a projektötlet kidolgozásáról az indikátorok kiválasztásáról, a pályázati felhívás elemzéséről, a pályázatírás szakmai és formai követelményeiről. Megismerik a finanszírozási módokat, pályázati költségvetés tervezését, a költségnemeket. Tájékozottak lesznek a pályázattal támogatott innováció fenntarthatóságának feltételeiről, a szervezetfejlesztés fontosságáról, a változásmenedzsmentről és a vezetői szerepváltozásokról.
A továbbképzés egy portfólió (projektterv, változáskezelési esettanulmány, minta pályázati anyag) csoportmunkában való összeállításával, egyéni teszt kitöltésével zárul.
4. A továbbképzés óraszáma: 30 óra
5. A továbbképzés díja: 40.000.- Ft/fő, mely a pedagógus-továbbképzési keretből is finanszírozható.
6. A tanfolyam egyéb költsége: Esetleges szállás- és étkezési költségek
7. A tanfolyam helyszíne: Legalább 12 fő jelentkezése esetén a jelentkezők földrajzi elhelyezkedésétől függően tetszőlegesen választható.
8. A tanfolyam időpontja: A képzést elsősorban hétvégi időpontokban ajánljuk. Eddigi tapasztalataink szerint legalkalmasabb két egymást követő hétvégén (pénteken délután 14 órától 19 óráig, szombaton 8 órától 16 óráig) megtartani, de ettől eltérő időpontokban is szervezhető.
9. A tanfolyam trénerei: Speciális felkészültséggel, több éves gyakorlattal, fejlesztési tapasztalatokkal rendelkező pedagógusok.
10. A tanfolyamot elvégzők tanúsítványt kapnak. A tanúsítvány kiadásának feltétele:
A teszt megfelelő kitöltése, a továbbképzés 90%-án való részvétel és a portfóió leadása.
11. A tanfolyam alapítási engedélyének száma: OKM-1/20/2010 FAT program akkreditációs lajstromszám:
Jelentkezés:
Folyamatos, min. 12 fő részvétele esetén indítjuk a tanfolyamot. Legalább 12 fő együttes jelentkezése esetén igény szerint tetszőleges helyszínen és időpontban is van lehetőség a képzés megszervezésére. |
ET-2021-02-046 - Kisfaludy-program
Mikepércsi Lovaspark lovas turisztikai szolgáltatásának fejlesztése
Szociális humán erőforrás fejlesztése
Hallgatói segédanyagok a képzéshez
Pályakezdő foglalkoztatása a Suliszerviz-nél
Napelemes rendszer telepítése a Mikepércsi Lovaspark főépületére
Digitális szakadék csökkentése
GOP-2.1.1-12/B-2013-0441
Komplex vállalati technológia-fejlesztés mikro-,kis- és középvállalkozások számára
GOP-3.5.1-12/B-2012-0010
Női munkavállaló távmunkában történő alkalmazása a Suliszerviz Kft.-nél
TÁMOP-2.1.3.A-11/1-2011-0017
Munkavállalók képzése a Suliszerviz Kft.-nél
GOP-2.1.1-10/A-2010-1240
Technológiai fejlesztés és korszerűsítés a Suliszerviz Kft.-nél
GOP-2.2.1-11-2011-0013
Szolgáltatási webáruház és kapcsolódó modulok bevezetése a Suliszerviz Kft.-nél
konferencia.suliszerviz.com
A regisztrációs felület 2024. július 29-től elérhető.
Nemzeti tehetségpont partner