Középiskolai IPR továbbképzési program |
Alapítási engedély száma: OKM-4/90/2009 FAT program akkreditációs lajstromszám: PLP-1283 Középiskolai IPR továbbképzési program
(középfokú intézmények és pedagógusaik felkészítése a középfokú intézményekben történő hatékony együttnevelésre, az integrációs pedagógiai rendszer iskolai alkalmazására)
1. A továbbképzés célja: A résztvevők sajátítsák el az integrált nevelés szemléletmódját, eszközrendszerét.
- Az elsajátítás során váljanak érzékennyé a HH, HHH és SNI gyerekek sajátosságaira.
- Váljanak nyitottá az integrált nevelésre, ismerjék fel előítéleteiket és azok formálásának lehetőségeit.
- Az intézményhasználók közreműködésére építve intézményük mindennapi gyakorlatában indítsák el és ösztönözzék az inkluzív pedagógiai környezet kialakítását, segítsék az IPR pedagógiai eszközrendszer alkalmazásának bevezetését, biztosítsák a gyerekek és családok számára a gyerekek optimális fejlődését segítő adekvát tevékenységek, módszerek, programok rendszerét, egyéni és/vagy intézményi fejlesztési tervük alapján menedzseljék az elindított IPR-projektet, törekedjenek megteremteni azokat a feltételeket, amelyek az IPR eszközrendszeréből (egyénileg és az intézményük számára) választott elemek bevezetését, folyamatossá tételét biztosítják, gondoskodjanak az IPR-program fenntartásáról és a fejlesztéséről a hátrányos, a halmozottan hátrányos helyzetű és SNI gyerekek esélyegyenlőségének javítása érdekében.
2. A továbbképzés célcsoportja: Középfokú intézmények, és a hozzájuk tartozó kollégiumok pedagógusai, vezetői, gyermekvédelmi felelősei.
3. A továbbképzés tartalmának rövid ismertetése:
A halmozottan hátrányos helyzetű, kiemelten a roma tanulók iskolai sikerességének növelése érdeklében a projekt célja, hogy a megkezdett iskolamodernizációs folyamat folytatásaként továbbfejlessze és minél nagyobb intézményi körben terjessze az integrációt támogató módszertani programot.
Egy nyitott eredményes, egyenlő esélyeket biztosító iskolában az integrációs nevelés módszertana az az eszköz, melynek segítségével a kompetencia alapú oktatás előnyei társadalmi státusztól függetlenül megmutatkoznak a tanulók sikerességében. Az integrációt támogató módszertani és kompetencia-alapú fejlesztések fontos mutatója, hogy a programok által érintett tanulók teljesítménye mérhetően javul, ezért szükséges e fejlesztések támogatása és elterjesztése a magyar közoktatási intézményrendszerben. Ennek érdekében biztosítani kell az integrációs módszertani programok továbbfejlesztését, az elindult átfogó iskolamodernizációs folyamat folytatását minél nagyobb körben.
4. A továbbképzés óraszáma: 30 óra
5. A továbbképzés díja: 40.000.- Ft/fő, mely a pedagógus-továbbképzési keretből is finanszírozható.
6. A tanfolyam egyéb költsége: Esetleges szállás- és étkezési költségek
7. A tanfolyam helyszíne: Legalább 12 fő jelentkezése esetén a jelentkezők földrajzi elhelyezkedésétől függően tetszőlegesen választható.
8. A tanfolyam időpontja: A képzést elsősorban hétvégi időpontokban ajánljuk. Eddigi tapasztalataink szerint legalkalmasabb két egymást követő hétvégén (pénteken délután 14 órától 19 óráig, szombaton 8 órától 16 óráig) megtartani, de ettől eltérő időpontokban is szervezhető.
9. A tanfolyam trénerei: Speciális felkészültséggel, több éves gyakorlattal, fejlesztési tapasztalatokkal rendelkező pedagógusok.
10. A tanfolyamot elvégzők tanúsítványt kapnak. A tanúsítvány kiadásának feltétele:
A foglalkozások 90%-án való részvétel, valamint egyéni és/vagy intézményi tervek - az IPR egyes eszközeinek adaptációjára készült dolgozat.
11. A tanfolyam alapítási engedélyének száma: OKM-4/90/2009 FAT program akkreditációs lajstromszám: PLP-1283
Jelentkezés:
Folyamatos, min. 12 fő részvétele esetén indítjuk a tanfolyamot. Legalább 12 fő együttes jelentkezése esetén igény szerint tetszőleges helyszínen és időpontban is van lehetőség a képzés megszervezésére.
Együttnevelés - az inkluzív, befogadó pedagógia elmélete és gyakorlata Alapítási engedély száma: OKM-4/190/2009 FAT program akkreditációs lajstromszám: PLB-0009 --------------- Együttnevelés - az inkluzív, befogadó pedagógia elmélete és gyakorlata
1. A továbbképzés célja: Pedagógusok felkészítése az inkluzív pedagógia elméletére és gyakorlatára. A résztvevők megismertetése és felkészítése befogadó pedagógia intézményi folyamatainak azonosítására, kialakítására, fejlesztésére. A továbbképzésbe bevont többségi és gyógypedagógusok felkészítése az inkluzív nevelés pedagógiai folyamatainak megvalósítására. Annak a pedagógusi attitűdnek és azoknak a pedagógusi kompetenciáknak a kialakítása, amellyel az együttnevelés megvalósítható.
2. A továbbképzés célcsoportja: A közoktatásban és pedagógiai szak - és szakmai szolgáltatásban dolgozó pedagógusok.
3. A továbbképzés tartalmának rövid ismertetése:
Az utóbbi években a közoktatásban egyre erőteljesebben megjelent az integráció, inklúzió folyamata.
Az intézmények sok esetben felvállalják a sajátos nevelési igényű tanulók együttnevelését, azonban az is tapasztalható, hogy sem a pedagógusok, sem maga az intézmény szervezete nincs teljes mértékben felkészülve arra, hogy a megfelelő szakmai, pedagógiai szolgáltatásokkal ellássa az SNI tanulói célcsoportot.
Az inkluzív nevelés egy pedagógiai kultúrát is feltételez, amely mind a tanulás - tanítás, mind a szervezeti folyamatokat áthatja.
Az elkötelezettség biztosításához és az oktatási rendszer nyitásához szükséges azoknak a pedagógiai mesterségbeli és intézményi szervezeti tudásoknak a bővítése, amelyek a befogadást erősítik.
A cél, hogy a felkészítés 60 órájában megismertesse a résztvevőket az együttnevelés elméleti és gyakorlati vonatkozásaival. A továbbképzési tematika a következő fejlesztési területeket foglalja magában:
az együttnevelés pedagógiájának és fogalomrendszerének értelmezése, kategóriák - nemzetközi összehasonlítás tanulás - tanítás folyamata a fejlesztés szervezeti keretei, a tanítási stratégiák, módszerek pedagógusi kompetenciák intézményi folyamatok az inklúzió megvalósításának érdekében. 4. A továbbképzés óraszáma: 60 óra
5. A továbbképzés díja: 70.000.- Ft/fő, mely a pedagógus-továbbképzési keretből is finanszírozható.
6. A tanfolyam egyéb költsége: Esetleges szállás- és étkezési költségek
7. A tanfolyam helyszíne: Legalább 12 fő jelentkezése esetén a jelentkezők földrajzi elhelyezkedésétől függően tetszőlegesen választható.
8. A tanfolyam időpontja: A képzést elsősorban hétvégi időpontokban ajánljuk, de ettől eltérő időpontokban is szervezhető.
9. A tanfolyam trénerei: Speciális felkészültséggel, több éves gyakorlattal, fejlesztési tapasztalatokkal rendelkező pedagógusok.
10. A tanfolyamot elvégzők tanúsítványt kapnak. A tanúsítvány kiadásának feltétele:
Kötelező részvétel a továbbképzés gyakorlataiban és az össz-óraszám 90%-án. Bekapcsolódás a csoport munkájába, aktív részvétel a csoportfoglalkozásokon.
11. A tanfolyam alapítási engedélyének száma: OKM-4/190/2009 FAT program akkreditációs lajstromszám: PLB-0009
Jelentkezés:
Folyamatos, min. 12 fő részvétele esetén indítjuk a tanfolyamot. Legalább 12 fő együttes jelentkezése esetén igény szerint tetszőleges helyszínen és időpontban is van lehetőség a képzés megszervezésére. |
ET-2021-02-046 - Kisfaludy-program
Mikepércsi Lovaspark lovas turisztikai szolgáltatásának fejlesztése
Szociális humán erőforrás fejlesztése
Hallgatói segédanyagok a képzéshez
Pályakezdő foglalkoztatása a Suliszerviz-nél
Napelemes rendszer telepítése a Mikepércsi Lovaspark főépületére
Digitális szakadék csökkentése
GOP-2.1.1-12/B-2013-0441
Komplex vállalati technológia-fejlesztés mikro-,kis- és középvállalkozások számára
GOP-3.5.1-12/B-2012-0010
Női munkavállaló távmunkában történő alkalmazása a Suliszerviz Kft.-nél
TÁMOP-2.1.3.A-11/1-2011-0017
Munkavállalók képzése a Suliszerviz Kft.-nél
GOP-2.1.1-10/A-2010-1240
Technológiai fejlesztés és korszerűsítés a Suliszerviz Kft.-nél
GOP-2.2.1-11-2011-0013
Szolgáltatási webáruház és kapcsolódó modulok bevezetése a Suliszerviz Kft.-nél
konferencia.suliszerviz.com
A regisztrációs felület 2024. július 29-től elérhető.
Nemzeti tehetségpont partner