Az infokommunikációs technológiák kompetenciafejlsztési lehetőségei továbbképzés a közoktatás irányításban és szervezésben dolgozó szakemberek számára |
Alapítási engedély száma: OKM-1/42/2008 Az infokommunikációs technológiák kompetenciafejlesztési lehetőségei továbbképzés
a közoktatás irányításban és szervezésben dolgozó szakemberek számára
1. A továbbképzés célja:
A megismertetni a résztvevőkkel az infokommunikációs technológiák használati lehetőségeit a közoktatásban, megismertetni azokkal a módszerekkel, eszközökkel, technológiákkal, amelyeket a szaktanárok is alkalmazhatnak a tanórán. A továbbképzés végére megismertetni a résztvevők az információs társadalom oktatásra gyakorolt jellemzőivel, az IKT kompetenciafejlesztés lényegével, jelentőségével, fogalomrendszerével, alapeszközeivel. Megismertetni és készség szinten alkalmazni az SDT keretrendszerét, a kommunikációs médiumokat, levelezési listákat A konstruktív tanítási-tanulási és IKT alapú módszerek megismerésével jussanak olyan tudás birtokába, amelyek segítségével döntéseiket kellő információ és ismeret alapján hozhatják meg.
2. A továbbképzés célcsoportja:
Intézményvezető, intézményvezető-helyettes, szaktanácsadók, intézmény fenntartók oktatással foglalkozó szakértői.
3. A továbbképzés tartalmának rövid ismertetése:
Európai Uniós támogatáspolitika 2013-ig kiemelt célként tűzte ki a hazai közoktatási intézmények Információs és kommunikációs technológiáinak (IKT) hatékony fejlesztését, valamint a pedagógusok és tanulók IKT kompetenciáinak mélyítését. A közoktatásban intézményi vezető szerepet betöltő pedagógusok számára ezért ez irányú fejlesztési lehetőségek, kiemelt központi szolgáltatások és IKT alapú pedagógiai módszerek, eszközök ismerete nélkülözhetetlen. A tanfolyam ötvözi a konstruktív pedagógiai módszereket és az IKT mint eszköz használatát, amelynek során új tanítás-tanulási, pedagógiai, tevékenységszervezési lehetőségeket tár a vezetők elé. A továbbképzés első részében az alap IKT kompetenciákat fejlesztik. Megmutatják azokat a lehetőségeket, amelyek segítik a vezetőt a munkájában. További részben először megismerkednek a kooperatív tanítás módszertanával. Ezt követően tájékoztatást kapnak arról, hogy hogyan lehet a digitális pedagógiát összehangolni a kooperatív módszerekkel. Megismerkednek az UMFT-ben IKT alapú fejlesztési stratégiájával, és tájékoztatást kapnak néhány fontos gazdasági és jogi fogalomról. A továbbképzés során az önálló munkát, csoportos ötletelés, együttgondolkodás követi, melyet a vezetőtanár a megvalósíthatóság szempontjából ellenőriz.
4. A továbbképzés óraszáma: 30 óra
5. A továbbképzés díja: 40.000.- Ft/fő, mely a pedagógus-továbbképzési keretből is finanszírozható.
6. A tanfolyam egyéb költsége: Esetleges úti-, szállás- és étkezési költségek
7. A tanfolyam helyszíne: Legalább 12 fő jelentkezése esetén a jelentkezők földrajzi elhelyezkedésétől függően tetszőlegesen választható.
8. A tanfolyam időpontja: A képzést elsősorban hétvégi időpontokban ajánljuk, de ettől eltérő időpontokban is szervezhető.
9. A tanfolyam trénerei: Speciális felkészültséggel, több éves gyakorlattal, fejlesztési tapasztalatokkal rendelkező pedagógusok.
10. A tanfolyamot elvégzők tanúsítványt kapnak. A tanúsítvány kiadásának feltétele:
A tanúsítvány kiadásának feltétele a továbbképzés teljes óraszámának 90 %-án való részvétel. Az önálló részfeladatok elkészítése, bemutatása, egyéni mappába archiválása. A csoportos feladatokon való együttműködő részvétel, a csoportos produktumok archiválása.
11. A tanfolyam alapítási engedélyének száma: OKM-1/42/2008. FAT program akkreditációs lajstromszám: PLB-0429
Jelentkezés:
Folyamatos, min. 12 fő részvétele esetén indítjuk a tanfolyamot. Legalább 12 fő együttes jelentkezése esetén igény szerint tetszőleges helyszínen és időpontban is van lehetőség a képzés megszervezésére. |
ET-2021-02-046 - Kisfaludy-program
Mikepércsi Lovaspark lovas turisztikai szolgáltatásának fejlesztése
Szociális humán erőforrás fejlesztése
Hallgatói segédanyagok a képzéshez
Pályakezdő foglalkoztatása a Suliszerviz-nél
Napelemes rendszer telepítése a Mikepércsi Lovaspark főépületére
Digitális szakadék csökkentése
GOP-2.1.1-12/B-2013-0441
Komplex vállalati technológia-fejlesztés mikro-,kis- és középvállalkozások számára
GOP-3.5.1-12/B-2012-0010
Női munkavállaló távmunkában történő alkalmazása a Suliszerviz Kft.-nél
TÁMOP-2.1.3.A-11/1-2011-0017
Munkavállalók képzése a Suliszerviz Kft.-nél
GOP-2.1.1-10/A-2010-1240
Technológiai fejlesztés és korszerűsítés a Suliszerviz Kft.-nél
GOP-2.2.1-11-2011-0013
Szolgáltatási webáruház és kapcsolódó modulok bevezetése a Suliszerviz Kft.-nél
konferencia.suliszerviz.com
A regisztrációs felület 2024. július 29-től elérhető.
Nemzeti tehetségpont partner