Interaktív eszközök a tanórán |
Alapítási engedély száma:OKM-3/92/2008. Interaktív eszközök a tanórán
1. A továbbképzés célja: A program célja az interaktív táblákkal, valamint a hozzájuk kapcsolható kiegészítőkkel való munka technikájának begyakorlása, elméleti és gyakorlati ismeretek nyújtása. Elvárás, hogy a résztvevők elsajátítsák az adott táblatípus kezelési ismereteit a bekapcsolástól és a beállítástól kezdve, a program- és fájlkezelésen keresztül a hibaüzenetek értelmezéséig. Célunk, hogy lépésről-lépésre megismerjék mindazt, ami egy-egy tanórai prezentáció, előadás, illetve számonkérés elkészítéséhez szükséges: hogyan kell használni a tábla eszköztárát, ezt hogyan lehet testre szabni, milyen lehetőségek vannak kész szoftverek futtatására, illetve egyedi anyagok létrehozására, digitális tudásbázisok felkutatására, használatára. 2. A továbbképzés célcsoportja: A közoktatásban alkalmazott pedagógusok.
3. A továbbképzés tartalmának rövid ismertetése: A továbbképzést indokolja, hogy már ma is több ezer interaktív tábla van az iskolákban, és tömeges elterjedésük várható. Megfelelő szintű használatukhoz elengedhetetlen, hogy a pedagógusok magas szintű elméleti és gyakorlati ismeretekkel rendelkezzenek. A továbbképzés e követelmények teljesítéséhez nyújt hathatós segítséget.
A program célja az interaktív táblával való munka technikájának megtanítása, elméleti és gyakorlati ismeretek nyújtása, a legmegfelelőbb táblatípus kiválasztásának elősegítése.
A résztvevők elsajátítják az adott táblatípus kezelési ismereteit a bekapcsolástól és a beállítástól kezdve, a program- és fájlkezelésen keresztül a hibaüzenetek értelmezéséig. A technikai ismeretek begyakorlása után a táblaszoftver megismerése következik. Célunk, hogy lépésről-lépésre megismerjék mindazt, ami egy órai prezentáció, előadás, illetve számonkérés elkészítéséhez szükséges: hogyan kell használni a tábla eszköztárát, ezt hogyan kell testre szabni, milyen lehetőségek vannak kész szoftverek futtatására, illetve egyedi tananyagok létrehozására. Ez utóbbi esetében megtanítjuk a digitális tudásbázisok felkutatását, használatát, összeállítását, az internet használatát az órán, illetve az otthoni előkészületek során. Bemutatjuk és begyakoroltatjuk egyedi indító táblakép létrehozását, grafikák, képek, hangok, videók beillesztését. Megtanítjuk a számonkérés eszközeinek használatát, illetve a diákok bevonását az aktív órai munkába (palatábla, feleltető rendszer, kérdőívek összeállítása és kiértékelése a táblaszoftverrel, és az eredmények külső szoftverrel történő elemzése). Külön foglalkozunk a táblák használatával speciális oktatási helyzetekben (pl. gyengén látók vagy mozgássérültek esetében).
A tanfolyam során folyamatos gyakorlásra van lehetőség interaktív táblán, illetve számítógépen. A tanfolyam lezárásaként a hallgatóknak saját vizsgamunkát kell elkészíteniük és bemutatniuk a tábla segítségével. A vizsgamunkát CD-lemezen, a használt táblatípusnak megfelelő fájlformátumban kell beadni.
4. A továbbképzés óraszáma: 30 óra
5. A továbbképzés díja: 40.000.- Ft/fő, mely a pedagógus-továbbképzési keretből is finanszírozható.
6. A tanfolyam egyéb költsége: Esetleges szállás- és étkezési költségek
7. A tanfolyam helyszíne: Legalább 12 fő jelentkezése esetén a jelentkezők földrajzi elhelyezkedésétől függően tetszőlegesen választható.
8. A tanfolyam időpontja: A képzést elsősorban hétvégi időpontokban ajánljuk. Eddigi tapasztalataink szerint legalkalmasabb két egymást követő hétvégén (pénteken délután 14 órától 19 óráig, szombaton 8 órától 16 óráig) megtartani, de ettől eltérő időpontokban is szervezhető.
9. A tanfolyam trénerei: Speciális felkészültséggel, több éves gyakorlattal, fejlesztési tapasztalatokkal rendelkező pedagógusok.
10. A tanfolyamot elvégzők tanúsítványt kapnak. A tanúsítvány kiadásának feltétele:
a tréningen való 90%-os részvétel; az egyéni feladatok teljesítése, a páros és csoportmunkában való részvétel, a zárófeladat beadása és elfogadása. A zárófeladat témája: egy interaktív tanóra anyaga CD-lemezen a táblatípusnak megfelelő fájlformátumban. A beadott zárófeladatból legfeljebb ötperces prezentáció megtartása.
11. A tanfolyam alapítási engedélyének száma: OKM-3/92/2008. Indítási engedélyének száma: OKM-3/92/2008. FAT program akkreditációs lajstromszám: PLP-948
Jelentkezés:
Folyamatos, min. 12 fő részvétele esetén indítjuk a tanfolyamot. Legalább 12 fő együttes jelentkezése esetén igény szerint tetszőleges helyszínen és időpontban is van lehetőség a képzés megszervezésére. |
ET-2021-02-046 - Kisfaludy-program
Mikepércsi Lovaspark lovas turisztikai szolgáltatásának fejlesztése
Szociális humán erőforrás fejlesztése
Hallgatói segédanyagok a képzéshez
Pályakezdő foglalkoztatása a Suliszerviz-nél
Napelemes rendszer telepítése a Mikepércsi Lovaspark főépületére
Digitális szakadék csökkentése
GOP-2.1.1-12/B-2013-0441
Komplex vállalati technológia-fejlesztés mikro-,kis- és középvállalkozások számára
GOP-3.5.1-12/B-2012-0010
Női munkavállaló távmunkában történő alkalmazása a Suliszerviz Kft.-nél
TÁMOP-2.1.3.A-11/1-2011-0017
Munkavállalók képzése a Suliszerviz Kft.-nél
GOP-2.1.1-10/A-2010-1240
Technológiai fejlesztés és korszerűsítés a Suliszerviz Kft.-nél
GOP-2.2.1-11-2011-0013
Szolgáltatási webáruház és kapcsolódó modulok bevezetése a Suliszerviz Kft.-nél
konferencia.suliszerviz.com
A regisztrációs felület 2024. július 29-től elérhető.
Nemzeti tehetségpont partner