A kompetencia alapú oktatási programcsomagok alkalmazása – szövegértés-szövegalkotás az 1-4. évfolyamon |
Alapítási engedély száma: 100 004/177/2011.
A képzés célja a kompetencia alapú szövegértés-szövegalkotás elméleti, pedagógiai, pszichológiai, szakmai, módszertani hátterének és ezek gyakorlatban való alkalmazásának megismerése. A képzés során a pedagógusok megismerkednek a korszerű szövegértés-szövegalkotás tanításának: - alapelveivel: kommunikáció-központúság; az olvasás, a beszéd és az írás elválaszthatatlansága, tevékenység centrikusság; problémaközpontúság, rendszeresség, differenciáltság; partnerség; kutatószemlélet; - motivációs bázisával: műfaji sokszínűség, élet- és életkor-közeli tartalmak; - képességfejlesztési fókuszaival: szövegek alkotása, elemzése, átalakítása, kiegészítése a szöveg céljának, a címzettnek és a kommunikációs helyzetnek a megadásával. A gondolkodás fejlesztése a szövegértés-szövegalkotás folyamatában. A kommunikációs helyzetekhez való alkalmazkodás; a kommunikációs stratégiák közötti választás és a rugalmas stratégiaváltás; - a tanítástervezés és a tanulásirányítás sajátosságaival: konstruktív-interaktív-reflektív tanulási technikákkal; - dokumentumaival: a kompetencia alapú tanításban felhasználható kerettantervekkel, tankönyvekkel és egyéb eszközökkel, pl. internet.
2. A továbbképzés célcsoportja Az 1-4. évfolyamon tanítók. 3. A továbbképzés tartalmának rövid ismertetése A program fő célja, hogy felkészítse a tanárokat – 1-4. évfolyamig – a szövegértés-szövegalkotás témakörében a tevékenykedtető, képességfejlesztő oktatás tervezésével, tanulásirányításával, felzárkóztatásával kapcsolatos feladatokra. A képzésen a résztvevők megismerkednek a kompetencia alapú szövegértés-szövegalkotás elméleti, pedagógiai, pszichológiai, szakmai, módszertani hátterével és gyakorlati alkalmazásával. A képzés tematikus egységei megismertetik a résztvevőkkel az interaktív-reflektív szövegértési-szövegalkotást segítő technikákat, a vizuális információhordozók, szervezők szerepét a szövegértési feladatokban megismerik az életkorra jellemző kritikus, problémamegoldó és a fogalmi gondolkodásra nevelés eszközeit a szövegértés-szövegalkotás által.
4. A továbbképzés óraszáma 30 óra 5. A továbbképzés díja: 40.000.- Ft/fő, mely a pedagógus-továbbképzési keretből is finanszírozható. 6. A tanfolyam egyéb költsége: Esetleges szállás- és étkezési költségek 7. A tanfolyam helyszíne: Legalább 12 fő jelentkezése esetén a jelentkezők földrajzi elhelyezkedésétől függően tetszőlegesen választható. 8. A tanfolyam időpontja: A képzést elsősorban hétvégi időpontokban ajánljuk. Eddigi tapasztalataink szerint legalkalmasabb két egymást követő hétvégén (pénteken délután 14 órától 19 óráig, szombaton 8 órától 16 óráig) megtartani, de ettől eltérő időpontokban is szervezhető. 9. A tanfolyam trénerei: Speciális felkészültséggel, több éves gyakorlattal, fejlesztési tapasztalatokkal rendelkező pedagógusok. 10. A tanfolyamot elvégzők tanúsítványt kapnak. A tanúsítvány kiadásának feltétele
|
ET-2021-02-046 - Kisfaludy-program
Mikepércsi Lovaspark lovas turisztikai szolgáltatásának fejlesztése
Szociális humán erőforrás fejlesztése
Hallgatói segédanyagok a képzéshez
Pályakezdő foglalkoztatása a Suliszerviz-nél
Napelemes rendszer telepítése a Mikepércsi Lovaspark főépületére
Digitális szakadék csökkentése
GOP-2.1.1-12/B-2013-0441
Komplex vállalati technológia-fejlesztés mikro-,kis- és középvállalkozások számára
GOP-3.5.1-12/B-2012-0010
Női munkavállaló távmunkában történő alkalmazása a Suliszerviz Kft.-nél
TÁMOP-2.1.3.A-11/1-2011-0017
Munkavállalók képzése a Suliszerviz Kft.-nél
GOP-2.1.1-10/A-2010-1240
Technológiai fejlesztés és korszerűsítés a Suliszerviz Kft.-nél
GOP-2.2.1-11-2011-0013
Szolgáltatási webáruház és kapcsolódó modulok bevezetése a Suliszerviz Kft.-nél
konferencia.suliszerviz.com
A regisztrációs felület 2024. július 29-től elérhető.
Nemzeti tehetségpont partner