Időpont: 2015. április 25.
Helyszín: Árpád Szakképző Iskola és Kollégium (8000 Székesfehérvár, Seregélyesi út 88–90.)
Eredmények, díjak
- A versenysorozat záró fordulójában nyújtott teljesítmény alapján kialakult a verseny végeredménye. A tantárgycsoportonkénti helyezéseket és eredményeket tartalmazó táblázatok letölthetők.
-
Az országos döntőn legjobb egyéni eredményt elérő lány versenyzőnek különdíjat ajánlott fel a döntő helyszínét biztosító intézmény:
-
Halász Bernadett (Krúdy Gyula Gimnázium, Két Tanítási Nyelvű Középiskola, Idegenforgalmi és Vendéglátóipari Szakképző Iskola, Győr)
-
A döntőn átadott díjakhoz hozzájárultak felajánlásaikkal, támogatásaikkal:
- Emberi Erőforrások Minisztériuma (Budapest)
- Emberi Erőforrás Támogatáskezelő (Budapest)
- Litográfia Nyomda (Debrecen)
- Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége (Budapest)
- Nova Humana Egyesület (Debrecen)
- OKtatáskutató és Fejlesztő Intézet (Budapest)
- Suliszerviz Pedagógiai Intézet (Debrecen)
- Suliszerviz Oktatási és Szakértői Iroda Kft. (Debrecen)
-
Az országos döntőn megjelent versenyzők, illetve az őket felkészítő intézmények számára vonatkozó diagramjaink is letölthetők.
- Az országos döntő sajtóvisszhangja:
Regisztráció a döntő résztvevői és kísérőik számára
-
A döntőbe jutott versenyzők és kísérőik az alábbi részvételi lapok kitöltésével, aláírásával és – legkésőbb 2015. április 14-én 17:00 óráig, telefaxon (vagy az aláírt lapot beszkennelve e-mailben) történő – visszaküldésével regisztrálhatják magukat a döntőre:
Információk a döntő résztvevői és felkészítőik számára
-
A döntő tervezett programja letölthető.
-
A tantárgycsoportok követelményeit a témakijelölés (humán), a tankönyv (komplex), illetve a korábbi évek feladatsorai alapján ismerhetik meg.
-
Az egyes tantárgycsoportok egyedi követelményeiről:
Az országos döntő résztvevőinek kiválasztásánál alkalmazott szempontok
-
A regionális fordulók első helyezettjei minden tantárgycsoportban bejutottak az országos döntőbe.
-
A fennmaradó versenyzők közül, elért eredményük szerinti sorrendben annyit hívtunk be az országos döntőbe, hogy az egyéni verseny esetében a résztvevők száma tantárgycsoportonként 20-20 fő legyen, illetve a csapatverseny esetében az induló csapatok száma 10 legyen.
-
Holtverseny esetén (a humán tantárgycsoport esetén ehhez az összpontszám azonossága mellett a feladatlapon jelzett feladatban elért azonos pontszám is kellett) előnyben részesítettük azon régió versenyzőjét, amelyikből kevesebben jutottak be a döntőbe abból a tantárgycsoportból.
-
Azonos régióba tartozó versenyzők holtversenye esetén azon intézmények versenyzőit részesítettük előnyben, ahonnan kevesebben jutottak addig a döntőbe.
-
Amennyiben valamely döntőbe jutott versenyző nem vállalja a részvételt, akkor helyére nem hívunk be újabb versenyzőt, mert rendkívül kevés idő áll rendelkezésre a felkészüléshez, illetve a cserével járó adminisztráció lebonyolításához.
-
A döntőbe jutott versenyzők, illetve csapatok együttesen, illetve tantárgycsoportonként:
|